Що малювати з дитиною

Перш ніж почати свою історію, про те, що малювати з дитиною, хочу представитись. Мене звуть Ксенія, я викладач малювання для молодших діток в нашій студії. Загалом в мене за плечима більше п’яти років досвіду викладання в різних навчальних закладах та різними мовами. І за цей час в скриньки питань від батьків в мене зібралось багато відповідей, на одні з яких я хочу вам сьогодні відповісти.

З дитинства я полюбляла малювати. Мені навіть не потрібні були олівець та папір – я малювала на всьому що бачила і всім що лишало слід. Це було дуже легко для моєї мами, що і деревця намалювати не може, як вона сама виражається. Тобто не треба було витрачати час на розповіді, що «малювати це добре», що «дивись які яскраві кольори – спробуй намалюй хатинку». Але що ж робити тим мамам, діти яких навіть не хочуть підходити до такої страви – як малювання? Як надихнути дитину до цього, а головне як ще це зробити, якщо ти сам в образотворчому мистецтві «не в зуб ногою»?

28947748_217339568845510_5240758109926176644_o-1-300x196 Що малювати з дитиною
Натхненні до малювання

Отже все по порядку. Малювання для дитини, це світ підсвідомого польоту. Це ще одна мова, якою вона спілкується зі світом. І немає нічого страшного, що дитина не хоче малювати, або малює «не гарно». Ви ж також не володієте усіма мовами світу. І так само як з іноземними мовами, у вас є акцент, що видає її не рідність. Тобто важливо зрозуміти, що не для усіх дітей малювання – рідна мова. Є діти які малюють в 5ть років, як студенти художніх учбових закладів. А є і ті, що до восьмого класу ледве горщика намалюють. І це НОРМАЛЬНО. І навіть нормально не малювати взагалі. Але якщо вже ви вирішили спробувати творити з дитиною, то ось мої вам поради.

Тема заняття

Вигадайте тему, яка буде цікава ваші дитині – не треба малювати будиночок, сонечко та травинку. Ви знаєте свого маля як ніхто інший, і напевне знаєте його смаки. Хай це буде мультик, герой казки чи навіть їжа. Ідея в тому, щоб дитина почала проявляти свої емоції до того що створює. Таким чином в її підсвідомості малювання вже буде не як дія задля дії, а якоюсь системою почуттів та спогадів.

2U2A9826-300x216 Що малювати з дитиною

Матеріали

Візьміть нестандартні матеріали. Наприклад можна взяти вуглик з багаття, або малювати на корі дерева. Чи взяти старий одяг та «прикрасити» його новими візерунками. Вже потім, коли дитина зацікавиться цією справою, ви запропонуєте звичайні олівці чи фарби. Навіть скажу більше, вона сама буде вам пропонувати чим ще можна малювати. Таким шляхом формується асоціація що малювання – це безмежний світ вигадок та ідей.

2U2A00481-300x211 Що малювати з дитиною

Як закінчити творчу працю 

Коли всі справи зроблені, з’являється частина коли дорослі кажуть «гарно чи не гарно». Любі батьки/вчителі – ці гарно чи не гарно потрібні лише вам. Лише ви отримуєте від цього фідбек, та ще й привчаєте дитину до оціночного мислення. Краще за все закінчити вашу справу іншими діями. Наприклад, запропонувати піти на майданчик чи з’їсти печиво чи будь що. Також буде доречним поділитись своїми почуттями: наприклад розказати що вас здивувало, або як цікаво вам було проводити час. Те саме може у відповідь сказати і ваше маля. Пам’ятайте, що оцінкове мислення ні до чого гарного не приводить. Це те саме що формувати у дитини враження, що обідати він сідає лише для того, щоб йому сказали – «який молодець, що все з’їв». Ви ж розумієте як абсурдно це виглядає. Їсть бо хоче, і так само малювати буде бо хотітиме, а не за «молодець, тримай іграшку/цукерку/котика».

Підведемо підсумки друзі. З дитиною краще малювати те що їй важливо, будь якими матеріалами (хоч кетчупом по татовій пасті), і робіть це для задоволення, а не для результату. Знаю-знаю, адже так круто показати малюнок своєї дитини друзям, щоб всі аж «ах!». Але нехай знайомі/бабусі/дідусі відпочивають, а ви кайфуйте з дитиною. І потім побачите, яка креативна особистість виросте з цих каляк-маляк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *