Знайомство з олійними фарбами

Олійними фарбами були написані найбільші шедеври, їм віддавали (і досі віддають) свою перевагу майстри живопису та знамениті художники. Але робота з такими фарбами має свої  особливості. Тому у багатьох художників-початківців виникають певні труднощі в написанні картин цими матеріалами. У цій статті спробуємо розібратися, з чого ж почати знайомство з олійним живописом.

Практично до кожної людини в певний період життя приходить надзвичайне відчуття натхнення. В душі прокидається муза яка прагне творити. Перша робота для вас має бути знайомством зі своєю кольоровою гаммою, характером ліній та відчуттями. Можна сказати, що перша робота це більше арт-терапія, ніж навчальний процес. Звісно копіювати чужі картини досить цікаве та корисне заняття. Але для початку  б кожному з вас  краще познайомитися з собою-художником, побачити хто ви є і на що здатні.

Колір – безмежна палітра

Перший крок до осягнення олійного живопису — це колір. Потрібно забути про колірні стереотипи, що вода синя, а трава зелена. Потрібно малювати емоціями та відчуттями. Чи звертали увагу на те, що на сонці море переливається різноманітними кольорами? Там не тільки різні відтінки синього, але й зелений, фіолетовий, жовтий та інші.

31740083_232213174024816_6500549091167043584_n-300x200 Знайомство з  олійними фарбами

Мета – що я сьогодні малюю?

Другим кроком для вас має стати відповідь на питання: що насправді я хочу від мистецтва? І тут не має універсальної відповіді, адже всі ми різні. Якщо вам просто подобається процес змішування кольорів, то в першу чергу для вас мистецтво є терапією та відпочинком від буденних справ. Не примушуйте себе в такому випадку вчитися академічному рисунку та живопису і малювати сотні портретів та натюрмортів. Пишіть картини для себе та отримуйте від процесу задоволення. Якщо у вас є бажання на полотно перенести свої авторські роботи чи робити якісні копії, спробуйте освоїти основи рисунку та живопису і дозвольте вашим мріям здійснитися.

Історія з життя-поради старого художника

Колись ще дитиною  прийшла молода мисткиня  в гості до дуже відомого старого художника, який мав красиву двоповерхову майстерню. Спитала його: «Як навчитися писати олійними фарбами?». На  щире здивування він сказав, що дуже просто. Треба лише пам’ятати 7 основних правил.

Першим правило казало: примружитись, як сліпий. Зір у живописі на початкових етапах лише заважає. Щоб намалювати щось, треба вчитися не боятися примружитись. Також пам’ятай не буває двох однакових очей у людей — кожна ромашка різна, і ні одна з них не біла.

Лінія — при написанні картин розслаб руку та дозволь пензлику легко та впевнено рухатись на полотні.

Важливо навчити своє око ловити зміну напряму лінії. Наприклад, малюнок фігури чи дерева — це лише лінія, яка змінює свої напрямки.

Що таке тон? Навіщо про нього знати? Якщо ми бачимо темний предмет близько до нас, наприклад, виноградинку, то найближча до нас виноградина буде найтемнішою (найбільш насиченою), а всі наступні будуть світлішати. І навпаки, сніг, що лежить найближче буде найсвітліший, а той що далеко — темніший.

33863369_240857266493740_2309931281208573952_o-300x200 Знайомство з  олійними фарбами

Тінь – королева живопису. Будь-яка картина без тіні буде як без життя (абстракціонізм не рахуємо адже там свої правила співвідношення кольорових плям). Є таке дуже хитре правило – теплий персик має холодну тінь, синя ваза буде мати теплу тінь. Цей секрет дозволяє картину аматора перетворити у картину майстра. Дотримання цього правила і є розгадкою магії художників.

І звичайно — багато-багато малювати. Щодня і головне із задоволенням. Картини, які малює художник завжди йдуть з душі. Цей процес таємничий і прекрасний. Займатися живописом означає належати самому собі та всьому світу одночасно. Тому обов’язково підходите до цього чудового заняття з хорошим настроєм, розслаблені та натхненні. І тоді ви отримаєте результат, який підкорить будь-яку уяву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *