Як малювати аквареллю

Як малювати аквареллю: поради для початківців

Художники по всьому світу дуже люблять акварельні фарби. Все тому, що акварелі властива велика кількість технік та прийомів використання. З її допомогою будь-яка людина навіть без спеціальної художньої підготовки зможе намалювати картину. Акварельні фарби легкі та ніжні, а малюнок завжди виходить трішки повітряним.

 

Чому кожен зможе навчитися малювати аквареллю?

На перший погляд здається, що акварель дуже складний художній інструмент. Але, насправді, все набагато простіше.

Для початку необхідно навчитися відчувати фарбу. Візьміть будь-який папір, фарби, ємність з водою та пензлики. Нанесіть фарбу на сухий папір, потім на мокрий і не бійтеся при цьому залишати плями. Кольори можна, навіть потрібно змішувати, щоб ви зрозуміли, які відтінки при цьому можна отримати. Експериментуйте!

111111-1-300x204 Як малювати аквареллю

Викладачі художньої школи 33 art підібрали кілька технік для початківців, за допомогою яких ви зможете втілити свої творчі фантазії в реальність.

 

Техніки малювання аквареллю

Перший прийом має назву «розводи». Техніка полягає в наступному. На папір наносять мазок одного кольору і, не давши йому підсохнути, поверх накладають наступний мазок будь-якого іншого кольору. Фарби починають підтікати, змішуватися, створюючи при цьому кольорову пляму. Такий прийом дає можливість фантазувати. Однак, щоб контролювати процес розтікання фарби, потрібно трішки практики. Під чітким керівництвом викладача у вас неодмінно все вийде. Цей прийом застосовується не тільки новачками, але і широко поширений серед професіоналів для малювання великих об’єктів як, наприклад, води або неба.

Назва другої техніки «по мокрому» вже говорить сама за себе. Для початку папір необхідно змочити водою. Фарби на такому листі будуть перетікати, утворюючи красиві переходи кольору, легкість та прозорість живопису. Техніка дуже ефектна, проте водночас не передбачувана. Досвідчені майстри можуть створювати картини за один сеанс, не даючи листку висохнути в процесі роботи. Такий прийом називається «A la prima».

222222-1-300x200 Як малювати аквареллю

Ще одна техніка «по сухому» чудово підійде для новачків. З її допомогою набагато легше домогтися чіткості малюнка, наприклад, можна окреслити контур квітки. Фарба наноситься пензлем або нею капають на папір — і в першому, і в другому випадку можна контролювати малюнок.

У художній школі 33 art люблять яскраві експерименти, тому кожен охочий зможе опанувати техніку «по мокрому» в поєднанні з іншими прийомами, починаючи на вологому аркуші, а потім, наприклад, опрацьовуючи деталі «по сухому».

3333333-1-300x203 Як малювати аквареллю

Матеріали

З техніками ми розібралися, тепер давайте поговоримо про матеріали. Багато новачків кидають заняття живописом з однієї простої причини: через неякісні матеріали фарба погано лягає, папір псується, і нічого не виходить. Тому не зважаючи на простоту техніки, перші заняття необхідно попрацювати під керівництвом педагога-художника та, звісно ж, використовувати тільки професійні матеріали.

В нашій художній школі різноманітність матеріалів дійсно вражає. Тверда акварель в плитках і напівтверда в кюветах, фарби в тубах, акварельні олівці і навіть рідка акварель Ecoline, яка чимось нагадує кольорову туш або чорнило. Також ми використовуємо кисті з натурального ворсу.

Але що важливіше, так це правильно вибрати папір. Акварель любить воду, отже, папір має бути спеціальним. Від його якості та виду залежить те, як буде лягає або розтікатися фарба, а з допомогою різноманітної фактури можна надати картині цікавого об’єму.

Ми віддаємо перевагу паперу Arches, який є ідеальною основою для акварелі та інших мокрих технік, а також визнаний художниками кращим в світі. Все для того, щоб наші учні змогли в повній мірі побачити красу кожної техніки.

Якщо маєте бажання приступити до творчого процесу, запишіться в 33 art на пробне заняття і ви станете на крок ближче до розуміння мистецтва акварельного малюнка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *