Знайомство з олійними фарбами

Олійними фарбами були написані найбільші шедеври, їм віддавали (і до цих пір віддають) свою перевагу майстри живопису і знамениті художники. Але робота з такими фарбами має свої особливості. Тому у багатьох початківців художників виникають певні труднощі в написанні картин цими матеріалами. У цій статті спробуємо розібратися, з чого почати знайомство з олійним живописом.

Практично у кожної людини в певний період життя виникає дивне відчуття натхнення. В душі прокидається муза, яка прагне творити. Перша робота для вас повинна бути знайомством зі своєю колірною гамою, характером ліній і відчуттями. Можна сказати, що перша робота – це більше арт-терапія, ніж навчальний процес. Звичайно копіювати чужі картини досить цікаве і корисне заняття. Але для початку, кожному краще б познайомитися з собою-художником, побачити хто ви і на що здатні.

Колір – безмежна палітра

Перший крок до розуміння олійного живопису – це колір. Потрібно забути про колірних стереотипах, де вода синя, а трава зелена. Треба малювати емоціями і відчуттями. Чи звертали ви увагу на те, що на сонці море переливається різними кольорами? Там не тільки різні відтінки синього, але і зелений, фіолетовий, жовтий та інші.

31727885_232213170691483_1858276506090864640_o-300x200 Знакомство с масляными красками

Мета – що я сьогодні малюю?

Другим кроком для вас має стати відповідь на питання: що насправді я хочу від мистецтва? І тут немає універсальної відповіді, адже всі ми різні. Якщо вам просто подобається процес змішування кольорів, то в першу чергу для вас мистецтво є терапією і відпочинком від повсякденних справ. Не змушуйте себе в такому випадку вчитися академічному малюнку і живопису, і малювати сотні портретів і натюрмортів. Пишіть картини для себе, отримуйте від процесу задоволення. Якщо у вас є бажання на полотно перенести свої авторські роботи або робити якісні копії, то спробуйте освоїти основи малюнка та живопису і дозвольте вашим мріям здійснитися.

Історія з життя-поради старого художника

Колись, ще дитиною, прийшла молода художниця в гості до дуже відомому старому художнику, якого була красива двоповерхова майстерня. Запитала його: «Як навчитися писати олійними фарбами?». На щире здивування він сказав, що дуже просто. Треба тільки пам’ятати 7 основних правил.

Першим правило таке: заплющити очі, як сліпий. Зір в живопису на початкових етапах тільки заважає. Щоб намалювати щось, треба вчитися не боятися заплющити очі. Також пам’ятай, як не буває двох однакових очей у людей, так і кожна ромашка різна, і жодна з них не біла.

Лінія. При написанні картин розслаб руку і дозволь пензлику легко і впевнено рухатися по холсту.Важно навчити своє око ловити зміна напрямку лінії. Наприклад, малюнок фігури або дерева – це лише лінія, яка змінює свої напрямки.

Що таке тон? Навіщо про нього знати? Якщо ми бачимо темний предмет близько до нас, наприклад, виноград, то найближча до нас виноградинка буде темною (найбільш насиченою), а всі наступні будуть світлішати. І навпаки, сніг, що лежить ближче буде світлий, а той що далеко – темніше.

33863369_240857266493740_2309931281208573952_o-300x200 Знакомство с масляными красками

Тінь – королева живопису. Будь-яка картина без тіні буде як без життя (абстракціонізм не береться до уваги, адже там свої правила співвідношення кольорових плям). Є таке дуже хитре правило – теплий персик має холодну тінь, синя ваза буде мати теплу тінь. Цей секрет дозволяє картину любителя перетворити в картину майстра. Дотримання цього правила і є розгадкою магії художників.

І звичайно – багато-багато малювати. Щодня і головне із задоволенням. Картини, які малює художник завжди йдуть з душі. Цей процес таємничий і прекрасний. Займатися живописом означає належати самому собі і всьому світу одночасно. Тому обов’язково підходите до цього чудового заняття з хорошим настроєм, розслаблені і натхненні. І тоді ви отримаєте результат, який підкорить будь-яку уяву.